Рекомендації для водіїв за манерою водіння


На моделях CF75, CF85 і XF105 швидкість тепер обмежена 85 км/год в якості стандартної. Якщо обмежувач швидкості на вашій машині як і раніше встановлений на більш високе значення, максимальна швидкість може бути знижена з 89 км/год до 85 км/год На машинах для віддалених перевезень це призводить до економії палива на 2 - 3%, а отже, скорочення витрат і зниження викидів CO2.

1. Рухайтеся з постійною швидкістю

Швидке прискорення не сприяє економії палива і майже ніколи не призводить до економії часу. Не рухайтеся ривками, намагайтеся весь час використовувати функцію круїз-контролю і підтримувати дистанцію з попереду їдучим автомобілем. Слідкуйте за дорогою і завчасно прибирайте ногу з педалі акселератора для гальмування, наприклад, на сигнал світлофора або при повороті. Використовуйте інерцію машини. Врахування дорожніх умов не тільки сприяє економії палива, але і забезпечує рух в потоці і зменшує навантаження на водія. Це також знижує знос гальм і шин.

2. Залишайтеся в зеленій зоні

Слідкуйте за тим, щоб покажчик обертів двигуна залишався в межах зеленої зони, навіть при розгоні і русі вгору по схилах. Так як двигун використовується неінтенсивно, акселератор використовується незначною мірою, залишаючись в нижньому секторі зеленої зони. Завжди рухайтеся на максимальній передачі. При використанні коробки передач AS-Tronic НЕ продовжуйте збільшувати оберти двигуна. На рівній дорозі відпустіть педаль акселератора, щоб дозволити коробці передач перемкнутися раніше, або перемкніть передачу вручну. Використовуйте функцію переходу на більш низьку передачу тільки у випадках, коли це дійсно необхідно.

3. Зменшуйте обсяги викидів

Не розганяйте і не залишайте автомобіль з працюючим двигуном без необхідності. Навіть економічний двигун PACCAR MX витрачає 1,4 л. дизельного пального на годину на холостому ході. Вимикайте всі додаткові прилади освітлення та інші енергоємні функції (за винятком випадків, коли вони дійсно необхідні) - адже вони отримують енергію з такого цінного палива. Вимикайте систему кондиціонування повітря як тільки це можливо. Це допомагає заощадити сотні літрів палива на рік.

Давление в шинах следует проверять раз в месяц. Если давление во всех шинах снизилось на 20%, расход топлива увеличивается на 5%.

4. Осі

Осі повинні бути вирівняні належним чином. Неправильне вирівнювання може привести до збільшення витрати палива на 18,5%.

5. Спойлери

Спойлери повинні бути відрегульовані так, щоб забезпечити мінімальний аеродинамічний опір - це дозволить заощадити сотні літрів дизельного палива на рік. Брезент завжди повинен бути натягнутий, так як погано натягнутий брезент призводить до збільшення витрати палива і непотрібному шуму.